Inwestowanie w trudnych czasach

inwestycje w nieruchomości
Wszyscy wiedzieli, że nadciąga, nikt nie widział skąd – kryzys. Słowo aktualnie odmieniane przez wszystkie przypadki. Od przeszło dwóch lat, eksperci prześcigali się w prognozach i zapowiedziach rychłego końca dobrej koniunktury. Jednak na horyzoncie nikt nie dostrzegał realnego zagrożenia, prosperity było tak dobre, momentami aż za dobre.

Wstrzymywanie gruntów przez duże miasta

elewacje kilku kamienic
Z dniem 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi zostało przekształcone w prawo własności. Dla ponad 2,5 mln Polaków oznacza to, że zostali oni właścicielami gruntów. Problemem jest jednak otrzymanie stosownego zaświadczenia z urzędu – duże miasta nie nadążają z ich wydawaniem.

E-baza nieruchomości wchodzi w nowy segment, czyli nowy rok, nowe wyzwania

HB_ebaza nieruchomości
E-baza to portal, który powstał w 2015 roku z inicjatywy Spółki Home Broker. Jest to narzędzie wspierające wszystkich uczestników rynku specjalizujących się w obrocie nieruchomościami. Sukces e-bazy nieruchomości sprowadza się do liczby użytkowników i ofert. Aktualnie z portalu korzysta 8242 użytkowników, 2279 partnerów, zamieszczonych jest 1439 ofert z rynku pierwotnego, przez 174 deweloperów z całego kraju w ponad 400 inwestycjach.