Home Broker ujawnia sprzedaż kredytów: 1,4 mld zł w 2010 roku – Informacja prasowa

W 2010 roku Home Broker pośredniczył w udzieleniu kredytów na kwotę 1,4 mld zł. Większość klientów, którzy kupują nieruchomość za pośrednictwem Home Brokera korzysta też z doradztwa przy wyborze finansowania. Podstawowa działalność Home Broker, jaką jest doradztwo przy zakupie i sprzedaży nieruchomości, została wzbogacona rok temu o usługę finansowania. W styczniu przez pośrednika zostały udzielone kredyty o wartości 30 mln zł, a w grudniu sprzedaż wyniosła już 174 mln zł. Daje to sześciokr...


otny wzrost. W całym roku Home Broker pośredniczył w sprzedaży kredytów o wartości 1,4 mld zł. W tym roku sprzedaż nadal rośnie. Styczniowy wynik to 350 mln zł kredytów udzielonych przez brokera. – Liczby te potwierdzają, że pomysł na biznes polegający połączeniu pod jednym dachem doradztwa przy zakupie nieruchomości z doradztwem finansowym trafił w potrzeby rynku – ocenia Damian Milibrand, prezes Home Broker.

Unikalne spojrzenie na finanse

83% klientów, którzy przy pomocy brokera kupili mieszkanie w 2010 roku, skorzystało z doradztwa przy wyborze finansowania. Z takiego doradztwa korzystają też osoby, które sprzedały nieruchomość. – Za naszym pośrednictwem mogą ulokować gotówkę na rynku finansowym zanim kupią kolejną nieruchomość – podkreśla.

Doradcy Home Broker biorą pod uwagę cały majątek klienta i proponują kompleksowe rozwiązania, na które składają się aktywa finansowe i inwestycje w nieruchomości. – W naszym rozumieniu doradztwo finansowe to znacznie więcej, niż tylko wybór kredytu, ubezpieczenia czy funduszu inwestycyjnego – podkreśla Damian Milibrand. Firma stopniowo wdraża też nową usługę, która jeszcze bardziej rozszerzy spojrzenie na domowe finanse. Po przeanalizowaniu wydatków, jakie gospodarstwo domowe ponosi w związku z utrzymaniem nieruchomości, doradzi wybór dostawcy prądu, dostawcy internetu i telewizji, operatora telekomunikacyjnego czy firmy wywożącej śmieci, a następnie pomoże w załatwieniu formalności.

Trzykrotny wzrost w nieruchomościach

W 2010 roku z miesiąca na miesiąc rosła liczba nieruchomości, w sprzedaży której pośredniczył Home Broker. Liczba klientów, którzy kupili lub sprzedali nieruchomość, zwiększyła się między styczniem a grudniem prawie trzykrotnie, z 211 do 606. – To podstawowa gałąź naszej działalności. Jesteśmy największym graczem na rynku – mówi prezes. Plany na lata 2011-2012 przedstawione przez firmę w październiku ub.r. zakładają, że co dziesiąta nieruchomość mieszkaniowa, która zmieni właściciela, zostanie sprzedana przez Home Broker.

FacebookLinkedInTwitterEmail