Informacja prasowa – Mały deweloper sfinansuje inwestycję z Home Broker

Home Broker rozpoczął współpracę z bankiem Idea, specjalizującym się w obsłudze małych i średnich firm. Dzięki niej w firmie powstała nowa linia biznesowa, odpowiadająca na zapotrzebowanie przedsiębiorców na usługi związane z nieruchomościami. W ofercie jest unikalny wśród pośredników, kredyt na inwestycje deweloperskie. Do tej pory każdy przedsiębiorca mógł skorzystać z wiedzy i doświadczenia doradców ds. nieruchomości Home Broker przy wyborze i sprzedaży lokalu. Teraz paleta usług została...


dodatkowo poszerzona o produkty finansowe dedykowane dla firm, w tym dla projektów deweloperskich – Dostrzegamy potencjał wśród przedsiębiorców i chcemy pomóc im realizować swoje plany – przyznaje Damian Milibrand, prezes Home Broker.

Głównym motorem napędowym tej części biznesu mają być kredytowanie i doradztwo skierowane dla mniejszych graczy na rynku deweloperskim. Nowy produkt „Kredyt dla dewelopera” jest przeznaczony na finansowanie inwestycji do kwoty 2,8 mln zł. – Każdy przedsiębiorca posiadający działkę może uzyskać kredyt na planowaną inwestycję za pośrednictwem Home Broker. Dodatkowo oferujemy wyjątkową opiekę, wykorzystując doświadczenie i wiedzę zdobytą na podstawie tysięcy transakcji, m.in. preferencje klientów czy ceny transakcyjne. Na tej podstawie wiemy czy inwestycja będzie atrakcyjna dla klienta, doradzamy jaką zastosować strategię sprzedaży. Współpraca z nami pozwala także ograniczyć wydatki na pozyskanie klienta, bo możemy przejąć te zadania na siebie – wyjaśnia Damian Milibrand.

Głównymi celami, na jakie można przeznaczyć kredyt są: budowa nieruchomości mieszkaniowych i lokali użytkowych, dokończenie budowy oraz przebudowa budynków niemieszkalnych na mieszkalne, jak również refinansowanie kredytów zaciągniętych na te cele. Wymagane jest jednak aby deweloper był posiadaczem działki pod budowę, a bank kredytuje maksymalnie 80% kosztów budowy. W przypadku inwestycji na sprzedaż okres kredytowania wynosi 5 lat, w przypadku wynajmu 15 lat. Dodatkowo karencja w trakcie wypłaty transz to maksymalnie 3 lata.

Home Broker finansuje zakup mieszkania głównie przez osoby prywatne, ale w przyszłości chce udzielać więcej kredytów dla przedsiębiorców – Obecnie 75% osób kupujących nieruchomość za naszym pośrednictwem korzysta u nas także z finansowania. Niecałe 25% klientów kupuje mieszkanie za gotówkę. Co piąta złotówka kredytu zaciąganego za pośrednictwem Home Broker trafia do właścicieli firm. Dla nich i dla ich biznesu możemy obecnie zaproponować nowe rozwiązania kredytowe – mówi Aleksandra Łukasiewicz, prezes HB Doradcy Finansowi.
Home Broker jest największym w Polsce pośrednikiem na rynku nieruchomości i czołową firmą pośredniczącą w sprzedaży kredytów hipotecznych. Obecnie firma zatrudnia 900 doradców, posiada 45 placówek własnych w największych miastach w Polsce, w 2011 r. ma ich być 65.

FacebookLinkedInTwitterEmail