Mieszkania, które spłacają się same w Home Broker. Mieszkania z gwarantowanym najmem

Home Broker wprowadza w Warszawie usługę, która zapewni inwestorowi najemcę przez 5 lat z możliwością przedłużenia umowy. Przewidywana stopa zwrotu po uwzględnieniu wszystkich opłat wynosi 4-6% w skali roku. Finansując zakup kredytem, przy najmniejszych mieszkaniach czynsz za wynajem pokrywa w wszystkie koszty, łącznie z ratą kredytu. „Mieszkanie z gwarantowanym najmem” to nowa usługa dla inwestorów w ofercie Home Broker. Jej istotą jest zakup mieszkania na rynku pierwotnym, a po oddaniu ni...


eruchomości do użytkowania klient ma gwarantowany wynajem przez najbliższe pięć lat. W przypadku nieznalezienia najemcy, czynsz zapłaci Home Broker. Usługa na razie dostępna jest w Warszawie – Home Broker po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku i wprowadza innowacyjny produkt – mieszkanie z gwarantowanym najmem, skierowany dla inwestorów i osób zainteresowanych zabezpieczeniem na przyszłość – mówi Artur Wach, dyrektor regionalny sprzedaży. Powodów do zakupu może być wiele: zabezpieczenie emerytalne, zakup mieszkania dla dziecka lub po prostu inwestycja.

Home Broker kwalifikuje do programu mieszkania z oferty dewelopera, które na rynku najmu charakteryzują się największą płynnością i pozwolą na osiąganie najlepszych rentowności. – Wybieramy kawalerki i małe mieszkania dwupokojowe, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie wśród singli i młodych małżeństw – zaznacza Rafał Liponoga, dyrektor zarządzający w Home Broker. Mieszkania są wykończone przez dewelopera, a najtańszy lokal dostępny w pierwszej transzy programu kosztuje niewiele ponad 230 tys. zł. Doradca ds. najmu ustala szczegóły dotyczące umeblowania przed rozpoczęciem usługi, co może wiązać się z jednorazowym wydatkiem na poziomie 3-4 tys. zł.

Możliwość zakupu mieszkań w systemie finansowania 10/90 zwiększa atrakcyjność programu. Klient wpłaca 10% przy podpisaniu umowy przedwstępnej, kolejne 90% (np. z kredytu) dopiero po oddaniu mieszkania do użytkowania. Warto w tym momencie zauważyć, że z doświadczenia Home Broker wynika, że wartość mieszkania po wybudowaniu wzrasta o 6-10%, co zwiększa zysk w początkowej fazie inwestycji. – Dobieramy mieszkania, które wynajmą się w cenie wszystkich opłat związanych z miesięcznym administrowaniem nieruchomością, a przy zaangażowaniu 100% kapitału własnego dadzą zarobić 4-6% rocznie „na rękę” i to bez uwzględniania wzrostu wartości nieruchomości – dodaje Rafał Liponoga. Przy tak wysokiej rentowności nawet przy finansowaniu zakupu kredytem, jego raty powinny zostać pokryte przez najemcę.

Przykład: Wykończona kawalerka o wartości 236 tys. zł i powierzchni 26 m kw. z inwestycji Bell’Arte firmy Bouygues Immobilier Polska z terminem oddania do użytkowania w IV kwartale 2012. Do miesięcznych kosztów należy zaliczyć: ratę kredytu w euro (90% LtV) wynoszącą 943 zł, czynsz administracyjny 195 zł, obowiązkowe ubezpieczenie OC 21 zł, podatek od przychodów z najmu 128 zł, opłata dla Home Broker 150 zł (wynika z czynszu za wynajem), co daje łącznie 1437 zł. Na podstawie podobnych transakcji można ostrożnie oszacować potencjalny czynsz najmu na poziomie 1500 zł. W kieszeni zostaje więc „na czysto” 63 zł, a kredyt spłaca najemca.

Umowa podpisywana jest na 5 lat, przy czym klient może od niej odstąpić w każdej chwili i bez żadnych kosztów. Takie uprawnienie nie przysługuje Home Broker. Usługę po 5-ciu latach będzie można odnowić na kolejny okres. Stała opłata za usługę gwarantowanego najmu wynosi 10% miesięcznego czynszu. W przypadku, kiedy Home Broker nie znalazłby najemcy, płaci 80% ustalonej w umowie rynkowej ceny najmu. – W Warszawie, mieszkanie wynajmowane jest średnio przez 10,5 miesiąca w roku. Dodatkowo trzeba uwzględnić prowizję, jaką biorą agencje za pośrednictwo w znalezieniu najemcy. Łącznie można więc przyjąć, że właściciel nieruchomości dostaje za swoje mieszkanie tylko 10 czynszów rocznie. W programie mieszkanie z gwarantowanym najmem za znalezienie najemcy Home Broker nie pobiera prowizji, a lokal generuje przychód 12 miesięcy w roku – pointuje Liponoga.

Usługa jest przeznaczona dla inwestorów, którzy cenią stabilne zabezpieczenie jakim jest zakup nieruchomości, a także tych, którzy posiadają zdolność kredytową i mogliby w ten sposób powiększyć swój majątek. Kredyt spłaca najemca, a czynsz wypłacany jest zawsze.

FacebookLinkedInTwitterEmail