Renesans na Pradze i finał sprzedaży na Konopackiej 19

Konopacka 19 to jedna z najnowszych inwestycji mieszkaniowych aktualnie realizowanych na Warszawskiej Pradze Północ, która dzięki drugiej linii metra przeżywa od kilku lat prawdziwy renesans. Liczba projektów deweloperskich w tej części Warszawy stale rośnie, podobnie jak ceny, nie maleje natomiast liczba chętnych do zakupu nieruchomości. Co przyciąga ludzi na Pragę i dlaczego warto zainwestować kapitał w tej części miasta?


Renesans Pragi-Północ

Metro zmieniło wszystko

W nadchodzącym roku będziemy świętować piąte urodziny drugiej linii metra, a konkretnie odcinka centralnego od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Kolejne trzy stacje na prawym brzegu Wisły zostały otwarte we wrześniu tego roku. Według danych ZTM z drugiej nitki korzysta już 4 mln osób. Dworzec Wileński jest najpopularniejszą stacją na tej trasie i tym samym jednym z największych i najważniejszych węzłów komunikacyjnych stolicy. Należy przy tym pamiętać, że „Wileński” od zawsze pełnił bardzo ważną funkcję komunikacyjną, ale nie zawsze wyglądał tak jak dziś. Praga Północ przez wiele lat należała do niechlubnej czołówki najbardziej niedofinansowanych części Warszawy. Jedna z pierwszych dużych zmian zaszła w 2002 roku. Wówczas w miejscu bazarku i prowizorycznego dworca kolejowego ukończono budowę nowoczesnego kompleksu, który na zawsze zmienił krajobraz Pragi Północ.

Renesans na Pradze Północ

Dziś Praga Północ to jeden z najdynamiczniej zmieniających się obszarów w stolicy. Zmiany są naprawdę imponujące. Szczególnie w obrębie popularnej ostatnio – Nowej Pragi, gdzie otwarto stację metra Szwedzka. W pobliżu realizowanych jest 5 dużych projektów deweloperskich. Jednym z nich jest Konopacka 19, nowoczesna plomba architektoniczna. Na parterze budynku znajdują się lokale usługowe w środku recepcja i garaż podziemny. W ramach tej kameralnej inwestycji powstanie tylko 86 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach od 32 m² do 119 m².
Konopacka 19 - wizualizacja

W poszukiwaniu autentyczności

Praga Północ jest jedną z najstarszych i najbardziej wyróżniających się warszawskich dzielnic. Pomimo, że nie jest miejscem idealnym do zamieszkania, to mieszkania w tej lokalizacji sprzedają się bardzo dobrze. Dlaczego? Powodów jest kilka, wielu z naszych klientów po prostu lubi Pragę, miejsce doskonale skomunikowane z centrum Warszawy, a mimo to żyjące własnym tempem. Doceniają jej unikatową tożsamość, która wynika z rodowodu i autentyczności. Bardzo nas to cieszy, bo zrealizowaliśmy ten projekt m.in. z powodu wielkiej sympatii do tej części Warszawy. W naszej ofercie dostępnych jest już tylko 15 mieszkań, zakończenie inwestycji planujemy na I kw. 2020 roku, to będzie zwieńczenie naprawdę wspaniałej historii – mówi Waldemar Ślęczka, Prezes Zarządu Spółki Konopacka 19, odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

FacebookLinkedInTwitterEmail