Czym kierować się przy wyborze wyposażenia łazienkowego – przestrzeń zapewniająca odprężenie

Czy wiesz, że wymiary przeciętnej łazienki w Polsce to około 4-6 m²? Z tego powodu wybór odpowiedniego wyposażenia łazienkowego to ważna decyzja, która wpływa na wygodę codziennego dbania o higienę, a także na możliwość relaksu po dniu pełnym wyzwań. Dobrze dobrane kolory, funkcjonalna przestrzeń, przytulne oświetlenie i naturalne dodatki to przykładowe elementy aranżacji, które pomagają w odprężeniu. Podajemy ciekawe wskazówki za pomocą których z łatwością stworzysz w łazience swoją prywatną strefę wellness.

Jak dobrać odpowiedni styl i kolorystykę łazienki?

Zanim zaczniesz przeglądać przykładowe wyposażenie łazienek, warto ustalić motyw przewodni aranżacji i przeważające w niej kolory. Jeśli preferujesz nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, świetnie sprawdzą się geometryczne formy (na przykład meble łazienkowe o prostej bryle) i jasne, stonowane kolory (biel, beż, jasna szarość). Oprócz tego możesz zdecydować się na kontrastowe akcenty, takie jak czarne nóżki do białych mebli albo złote baterie umywalkowe. Tego typu elementy wyposażenia łazienek znajdziesz między innymi w ofercie sklepu Grekon, który wyróżnia się dużym doświadczeniem w produkcji mebli oraz dodatków i korzysta z najwyższej jakości materiałów.

orzechowy kolor łazienki w domu

Zwolennicy natury i przytulnych łazienek docenią styl skandynawski i japandi, który jest połączeniem skandynawskiej funkcjonalności z japońską estetyką i przestronnością. W tego typu wnętrzach mogą pojawić się meble łazienkowe w wykończeniach dąb lub orzech. Świetnie będzie się również prezentować wyposażenie łazienek w odcieniach ziemi, na przykład w beżach czy głębokiej zieleni albo niebieskiego. Do takich aranżacji warto dodać żywe rośliny czy zapachowe świeczki ustawione w pobliżu wanny albo prysznica.

O czym warto pamiętać, dobierając wyposażenie łazienek do rozmiaru i układu?

Każda łazienka, niezależnie od metrażu, ma inny układ, który niekiedy determinuje wybór odpowiedniego wyposażenia. W wąskich pomieszczeniach o mniejszej powierzchni świetnie sprawdzą się wiszące meble, takie jak słupki, szafki pod umywalkę czy szafki z lustrem. Tego typu modele nie zajmują dodatkowego miejsca na podłodze i zapewniają więcej funkcjonalnych półek do przechowywania. Z kolei gdy wyposażasz dużą i przestronną łazienkę, godnym uwagi wyborem będą meble stojące, które mogą okazać się dodatkowym elementem dekoracyjnym, na przykład ze względu na ozdobne nóżki. W sklepie Grekon znajdziesz nowoczesne wyposażenie łazienek wraz z meblami, które w zależności od preferencji mogą być wiszące lub stojące z dekoracyjnymi nóżkami.

piękna szafka glamour z blatem

Odpowiednie dobranie wyposażenia łazienkowego to spore wzywanie. Jest ono inwestycją na długie lata użytkowania, która umożliwia domownikom codzienne dbanie o higienę. Dlatego przy wyborze mebli, ceramiki czy dekoracji warto zwrócić uwagę na ich spójny wygląd, dobór rozmiaru do powierzchni łazienki oraz na staranne wykonanie, które gwarantuje wytrzymałość. Godnym uwagi wyborem będzie wyposażenie odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy zmienne temperatury.

- Home Broker -

Warto przeczytać: