Stwórz wnętrze zgodne z najnowszymi trendami

Marzy Ci się aranżacja na topie? Chcesz stworzyć mieszkanie w stylu najbardziej zbliżony do obecnie funkcjonujących trendów? Dowiedz się jaka moda aranżacyjna panuje teraz, a spełnisz swoje marzenia.

Najmodniejsze wnętrza

Trendy aranżacyjne w roku stanowczo odbiegają od dotychczas modnych, bardzo kontrastowych kompozycji. Moda w nowym roku skupia się na barwach ciepłych, ale co ważne, nie mają być podstawą aranżacji, lecz będą pojawiać się tylko w postaci detali i dodatków.

Pod pojęciem detali rozumie się przede wszystkim desenie na tkaninach i dodatkach do wystroju całego wnętrza. Tymczasem idealne kolory dla ścian, mebli bądź podłóg to barwy zimne.

Trendy

Typowym rozwiązaniem aranżacyjnym, określanym w roku jako modne, jest dominacja koloru błękitnego, stalowego i oliwkowego. Barwy są raczej chłodne, a do najbardziej popularnych odcieni zalicza się turkus i grafit. Jedyną dopuszczaną barwą z palety kolorów ciepłych jest zgniła zieleń.

Barwy polecane do wykorzystania dla dużych mebli, podłóg, ścian, dywanów bądź płytek ściennych to:

  • zielony, który występuje w postaci koloru morskiego, oliwkowego bądź zgniłego zielonego,
  • niebieski, który występuje w postaci koloru błękitnego bądź turkusowego,
  • cała gama szarości, począwszy od koloru bladoszarego, aż do grafitowego.

Dodatki

Do wnętrza zgodnego z trendami , niezbędne jest dobranie odpowiednich dodatków. Jaskrawe meble bardzo popularne w ubiegłym roku, muszą odejść w zapomnienie. Intensywne barwy nadal będą obecne, jednak tym razem zmieni się nieco ich funkcja.

Zamiast kolorowych mebli, intensywne barwy wykorzystane zostaną bardziej jako dodatki w postaci delikatnych akcentów na tkaninach, poduszkach ozdobnych, lampach czy ramach obrazów. Taki zabieg zdynamizuje wnętrze.

Klasyczne kolory dla trendu roku to:

  • brąz, we wszystkich odcieniach, począwszy od czekolady,
  • fiolet, występujący w odcieniu purpurowym i fiołkowym,
  • róż, występujący w odcieniu magenty i lilaróżu,
  • żółty, występujący w odcieniu cynamonowym.

Kończymy z bielą i półtonami, na rzecz kolorów wiosny i poczucia świeżości.

- Home Broker -

Warto przeczytać: