Home Broker rośnie szybciej niż rynek

2 984 mieszkań z rynku pierwotnego sprzedanych w pierwszej połowie roku – to rekord sprzedaży w historii Home Broker SA. W stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku oznacza to 43-procentowy wzrost liczby transakcji na rynku pierwotnym. W samym drugim kwartale klienci Home Broker SA kupili 1 487 nowych lokali mieszkalnych – czyli o 41 proc. więcej w stosunku rok do roku. Warto przy tym zaznaczyć, że jednocześnie wzrosła średnia wartość nieruchomości. W drugim kwartale była o 3,2 proc. wyższa niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Podsumowanie działań Grupy Open Finance SA za pierwsze półrocze 2016 roku, wykazało wysoki wzrost liczby transakcji na rynku pierwotnym. Poziom transakcji już od IV kwartału 2016 roku utrzymywany jest na wysokim poziomie. Niewątpliwy wpływ na to ma intensyfikacja działań sprzedażowych oraz stałe zwiększanie liczby ofert sprzedawanych na wyłączność przez Home Broker SA.

Według danych zebranych przez Polską Agencję Prasową w pierwszym półroczu tego roku dwanaście firm deweloperskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych sprzedało 6 276 mieszkań. Rok wcześniej było to 5 711 lokali. W 2015 roku stosunek sprzedaży Home Broker SA do tej grupy deweloperów wynosił 36,5 proc., a w tym roku było to już 47,5 proc. Wzrost udziału Home Broker SA w rynku widać także w odniesieniu do danych firmy REAS o sprzedaży deweloperów na sześciu najważniejszych rynkach (Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań i Łódź). W 2015 roku relacja nowych mieszkań sprzedanych za pośrednictwem Home Broker SA do danych REAS-a o sześciu największych rynkach wynosiła 8,6 proc., a w 2016 roku było to już 10,5 proc.

Grupa Open Finance SA, w skład której wchodzi niekwestionowany lider na rynku pośrednictwa nieruchomości w Polsce – Home Broker SA – wciąż pracuje nad wzrostem liczby transakcji, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Innowacyjne rozwiązania, które Home Broker SA wprowadza dla swoich Klientów – wirtualny spacer 3D czy oferta specjalna wypracowana we współpracy z Leroy Merlin – to tylko kilka najświeższych działań pośrednika. Celem tych działań jest kompleksowa obsługa Klientów oraz dbanie o nawiązywanie z nimi długotrwałych relacji.

Home Broker SA – lider rynku nieruchomości w Polsce – świadczy usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Poprzez szeroki wachlarz usług, Klienci mogą kupić, sprzedać lub wynająć nieruchomości, w zależności od swoich potrzeb i oczekiwań. Home Broker to kompleksowa usługa doradztwa na każdym etapie planowania i dokonywania transakcji. Do dyspozycji Klientów jest ponad 400 doświadczonych doradców w 40 oddziałach w całej Polsce.

Kontakt dla mediów:
Andżelika Sokół – p.o. Rzecznika Prasowego
andzelika.sokol@homebroker.dev
tel: +48 785 934 793
www.homebroker.dev

FacebookLinkedInTwitterEmail