Barek ogrodowy – do każdego ogrodu i na każdą okazję

Barek ogrodowy to element wyposażenia, który powinien zagościć w każdym ogrodzie! Jest praktyczny, ciekawy wizualnie, sprawdza się jako dodatkowy blat lub nawet element ozdobny. Rynek proponuje nam różne konstrukcje barków, także tych wielofunkcyjnych. Poznajmy je!

Klasyczny barek ogrodowy – zawsze na czasie

Klasyczny barek ogrodowy, najczęściej drewniany i zaopatrzony w kółka, sprawdza się w każdym ogrodzie, niezależnie od jego metrażu czy zastosowanej aranżacji. Przede wszystkim spełnia funkcję praktycznego elementu wyposażenia. Może posłużyć jako dodatkowy blat lub miejsce, na którym zostaną ustawione naczynia dla gości.

Drewniany barek ogrodowy, np. z oferty sklepu https://bazkar.pl/, można ustawić tuż obok leżaka. Na blacie barku postawimy kubek z ulubionym napojem, odłożymy książkę, gdy zechcemy skorzystać z kąpieli słonecznych lub pozwolić sobie na krótką drzemkę.

Ten sam barek może być designerskim, estetycznym i po prostu dekoracyjnym elementem wyposażenia ogrodu. Wystarczy ustawić na nim ozdobny wazon z kwiatami, gdy w ogrodzie planujemy przyjęcie dla najbliższych lub znajomych. Na stałe zaś taki barek wpisze się w aranżację zielonej przestrzeni, jeśli zagości nam nim wzorzysta i kolorowa donica lub osłonka na doniczkę z kwiatami. Możliwości jest naprawdę sporo!

Stolik i miejsce do przechowywania napojów w jednym

Na rynku znajdziemy także barki ogrodowe, które zaskakują swoją konstrukcją. Nie są bowiem klasyczne. Nie mają kółek, więc trudno o nich powiedzieć, że są mobilne. Oferują za to zupełnie inne zalety.

Wyobraźmy sobie bowiem barek w formie kształtnego i niewielkiego stolika. Wystarczy podnieść jego blat, aby pod spodem znaleźć miejsce na przechowywanie napojów. Oczywiście taki ukryty pod blatem pojemnik potrafi utrzymać niską temperaturę przez długi czas. To doskonałe rozwiązanie na upalne lato!

Zazwyczaj takie stoliki bazują na tworzywach sztucznych, więc mimo braku wyposażenia w kółeczka ułatwiające transport, i tak łatwo je przenosić w dowolne miejsce.

Podnóżek, dodatkowe siedzisko czy barek?

Równie ciekawa konstrukcja to barek, który z zewnątrz przypomina puf. Zwykłe siedzisko, przeważnie będące dodatkowym wyposażeniem, idealne na wypadek pojawienia się niezapowiedzianych gości. Mamy zatem siedzisko, ale nie tylko! Ta sama konstrukcja może być dodatkowym, minimalistycznym stoliczkiem lub podnóżkiem.

Co w tym zaskakującego? Wystarczy podnieść pokrywę, by wewnątrz znaleźć miejsce do przechowywania, nie tylko napojów.

Na który model się zdecydować?

Każdy z takich barków posiada zalety. A czy mają one również wady? Tak naprawdę trudno mówić o minusach, bo wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy, jakie mamy oczekiwania i jakie funkcje ma spełniać wymarzony barek.

Przemyślmy zatem, jak często i w jakich okolicznościach będziemy go użytkować. Czy mamy miejsce do przechowywania, czy zależy nam na wykonaniu z drewna, czy raczej wolimy kształtne i designerskie produkty z tworzywa sztucznego. Z pewnością uda się znaleźć idealne rozwiązanie!

- Home Broker -

Warto przeczytać: