Dokąd wyprowadzić się z Warszawy?

Masz dość głośnego i szybkiego wielkomiejskiego życia? Czujesz, że Warszawa Cię męczy? Chciałbyś zamieszkać w spokojniejszym miejscu, ale nie chcesz rezygnować z pracy i innych możliwości, które daje Ci stolica? W sytuacji takiej jak Twoja są tysiące warszawiaków. Część z nich zna już rozwiązanie tego problemu: przeprowadzka do jednego z podwarszawskich miasteczek.

Powiedz stop męczącemu wielkomiejskiemu życiu

Moment, w którym czujesz, że wielkie miasto jest uciążliwe i wyczerpujące to moment, w którym powinieneś poważnie rozważyć przeprowadzkę. Jeśli będziesz odwlekał ten krok, możesz męczyć się jeszcze latami.

Na wyprowadzkę ze stolicy najczęściej decydują się młode rodziny – małżeństwa bezdzietne lub z jednym dzieckiem, które planują powiększenie rodziny i chcą, aby ich dzieci wychowywały się w nieco spokojniejszym i bezpieczniejszym miejscu. Bardzo często młodzi ludzie sami są już zmęczeni warszawskim hałasem, korkami i tłokiem. Wszystko to zabiera im czas i energię, a wyprowadzając się poza miasto chcą po prostu trochę zwolnić tempo.

Co jednak z pracą i ze szkołą? Oczywiście przed podjęciem decyzji należy zorientować się, jak wygląda dojazd z poszczególnych podwarszawskich miasteczek bezpośrednio do miejsca pracy oraz czy są w nich przedszkola, szkoły i inne instytucje niezbędne każdej rodzinie (przychodnie, domy kultury, szkoły językowe itp.). Na szczęście większości z tych miasteczek nie brakuje żadnego z tych elementów. W ostatnich latach rozwijają się w błyskawicznym tempie – kwitnie tam zarówno życie społeczne, jak i handel, usługi czy rozrywki.

Pod Warszawą więcej spokoju, ale i tańsze mieszkania

Miasta satelitarne Warszawy są nie tylko znacznie spokojniejsze niż stolica, ale i o wiele tańsze, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkania. Przykładem niech będą tutaj Ząbki. Mieszkania od dewelopera osiągają tu ceny o ponad połowę niższe niż w samej Warszawie. Podczas gdy w stolicy za metr kwadratowy nowej nieruchomości płaci się średnio 7,5-8 tys. zł, w Ząbkach cena ta wynosi nawet 5 tys. zł. Różnica jest niebagatelna, zwłaszcza gdy policzy się, jak duży lokal można w Ząbkach kupić za tę samą kwotę, za którą w stolicy dostanie się co najwyżej 2-pokojowe mieszkanie z drugiej ręki. To argument nie tylko dla tych, którzy mają ograniczone możliwości finansowe, ale także dla tych, którzy chcą sobie pozwolić na nieco więcej luksusu.

Gdzie pod Warszawą warto mieszkać?

Do popularnych podwarszawskich lokalizacji należą między innymi wspomniane już Ząbki. Mieszkania tutaj można kupić zarówno bezpośrednio od firm deweloperskich, jak i od prywatnych właścicieli. Jest w czym wybierać, a usytuowanie miasteczka względem stolicy i jego skomunikowanie jest naprawdę bardzo korzystne. Inne chętnie wybierane miasta to Pruszków, Marki czy Legionowo, które są już nieco bardziej oddalone, choć także dają duże możliwości jeśli chodzi o wybór mieszkań. Warto jednak przeanalizować wszystkie opcje i wybrać miejsce do rozpoczęcia nowego etapu w życiu w oparciu od dobry research, dogłębne przemyślenia i przede wszystkim o to, co podpowiada głos serca.

- Home Broker -

Warto przeczytać: