Jaką lodówkę wybrać do domu?

Szukasz nowej lodówki? Ale nie wiesz, od czego zacząć? Istnieje tak wiele dostępnych opcji i czynników do rozważenia. Nie tylko musisz wybrać odpowiedni rozmiar, ale także typ lodówki, który spełnia Twoje potrzeby, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Oto przegląd tego, jaki rodzaj lodówki powinieneś wybrać podczas zakupów nowej lodówki:

Wybierz lodówkę o odpowiednim rozmiarze

Pierwszym krokiem do wybrania lodówki jest określenie, jaki rozmiar pasuje do Twojej przestrzeni kuchennej. Sześcienna pojemność stóp wymieniona na lodówce może pomóc w określeniu, jak dużo żywności trzyma.

Ogólnie mówiąc, pełnowymiarowa zamrażarka ma między 18 a 22 stopami sześciennymi; podczas gdy średnie mają między 9 a 14 stopami sześciennymi. Wybierz taki, który spełnia Twoje potrzeby przechowywania, a jednocześnie mieści się w Twoim pożądanym obszarze instalacji.

Rozważ swój styl życia wybierając typ lodówki

Kiedy zastanawiasz się, który typ lodówki jest najlepszy dla Ciebie, rozważ funkcje wygody, takie jak półki na drzwiach lub szuflady na mrożonki, które mogą pomóc w łatwiejszym przechowywaniu przedmiotów i utrzymaniu ich w porządku. Dodatkowo, niektórzy ludzie są zaangażowani w bycie świadomym ekologicznie, więc wybór urządzenia z oznaczeniem Energy Star może pomóc zmniejszyć rachunki za energię elektryczną w czasie.

Rozważ, jaka technologia chłodzenia jest oferowana

W zależności od rodzaju zakupionej lodówki, istnieją różne technologie chłodzenia dostępne obecnie na rynku. Tradycyjne lodówki wykorzystują wężownice kondensacyjne do utrzymywania zimnej żywności, jednak nowsze modele mogą wykorzystywać wbudowane wentylatory, które rozprowadzają zimniejsze powietrze po wnętrzu szybciej i bardziej równomiernie niż tradycyjne wężownice zrobiłyby to same.

Modele z wyższej półki oferują podwójne sprężarki dla optymalnej wydajności chłodzenia niezależnie od lokalizacji w urządzeniu, dzięki czemu temperatury są mniej podatne na wahania niż w przypadku systemów z jedną sprężarką.

Pomyśl o funkcjach ułatwiających dostęp

Na koniec warto pomyśleć o funkcjach takich jak uchwyty ułatwiające dostęp lub szybko zamykane drzwi, które ułatwiają sięganie do ciasnych miejsc lub sprawiają, że żywność po otwarciu pozostaje dłużej świeża. Podczas zakupów warto rozważyć te dostępne funkcje, jeśli będą one korzystne dla ułatwienia życia w miarę możliwości. Z wszystkie te rzeczy w umysle wybierać nową lodówkę musi być breeze!

Popularne modele lodówek w 2023:

Lodówka Samsung RB38T776CB1

Lodówka Samsung RB38T776CB1 to doskonały dodatek do każdej kuchni. Oferuje maksymalną pojemność przechowywania, wynoszącą 246 litrów oraz wszechstronne chłodzenie, dzięki któremu Twoja żywność pozostanie dłużej świeża. Lodówka posiada również wyświetlacz LED, wygodną szklaną półkę odporną na zalanie, wydajną funkcję Power Cool oraz podwójny system chłodzenia. Dzięki tym funkcjom i stylowo eleganckiemu wyglądowi ta lodówka wniesie styl do każdego domu lub kuchni.

Lodówka Bosch KGE49EICP

Lodówka Bosch KGE49EICP to świetny wybór dla każdego, kto szuka energooszczędnej lodówki ze wszystkimi najnowszymi funkcjami. Ta czterodrzwiowa lodówka jest wyposażona w zaawansowane technologie energooszczędne, takie jak FlexLaunch i High Performance Zone, które pomogą Ci zaoszczędzić na rachunkach za energię i zapewnić świeżość żywności przez cały czas.

Lodówka LG GBB62SWGFN

Lodówka LG GBB62SWGFN to świetny wybór dla osób, które chcą unowocześnić swoją kuchnię o najnowsze technologie i wygodę. Wyposażona jest w zaawansowany system chłodzenia, wraz z inteligentnymi opcjami, takimi jak wbudowany dozownik wody, technologia multi-airflow oraz łączność z urządzeniami SmartThinQ™.

Ta lodówka z drzwiami francuskimi oferuje również inne funkcje, takie jak dolna szuflada zamrażarki, regulowane półki SpillProof™, łatwo dostępne drzwi, ustawienie trybu Sabat oraz certyfikat Energy Star. Ta lodówka gwarantuje, że będziesz cieszyć się energooszczędnością bez kompromisów w zakresie wydajności.

Hybrydowa chłodziarko-zamrażarka Combo

Ten model łączy w sobie wygodę posiadania zarówno lodówki, jak i zamrażarki w jednym urządzeniu – idealny dla mniejszych przestrzeni lub par, które nie potrzebują dwóch oddzielnych urządzeń, ale nadal chcą mieć funkcjonalność posiadania różnych temperatur w sekcjach produktów. Dużym plusem tej chłodziarko-zamrażarki jest to, że jest energooszczędna, więc nie doprowadzi do gwałtownego wzrostu rachunków za energię elektryczną i jest wyposażona w pojemniki na wilgoć, które utrzymują świeżość owoców i warzyw na dłużej – świetne dla osób dbających o zdrowie!

- Home Broker -

Warto przeczytać: