Przedpokój zgodny z naturą

Podczas dekoracji wnętrza potrafi stwarzać niemało kłopotu – najczęściej bywa wąski. Pozbawiony okien staje się jednym z najciemniejszych pomieszczeń, przez co nie przywołuje miłych skojarzeń i dobrych emocji. O czym mowa? Oczywiście o przedpokoju…

Gdy otwierasz drzwi..

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – trudno byłoby się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Niestety nierzadko, w tęsknocie za swoimi przytulnymi czterema kątami zapominamy, że otwierając drzwi, to co widzimy może w dużej mierze zdeterminować nasz nastrój.

Szczególnie w przypadku małych pomieszczeń, najczęściej mieszkań w blokach czy kamienicach, przedpokoje, które witają nas zaraz po wejściu do domu są ciemne, ciasne i niezwykle ponure. Brak okien i światła słonecznego nie sprzyja ani temu pomieszczeniu, ani ludziom.

W przypadku większości ludzi pojawiło się więc przeświadczenie, iż do takiego stanu rzeczy należy się po prostu przyzwyczaić – niektórzy nie zwracają na to uwagi, jeszcze inni szukają jakiś niekonwencjonalnych rozwiązań.

Pociesz się – wszystko da się zmienić – wystarczy tylko odrobina informacji, zbudowanie pewnej widzy i chęci, których z pewnością Ci nie zabraknie. Jak doprowadzić do metamorfozy przedpokoju? Oddaj się mocy feng shui…

Pomieszczenia w domu w zgodzie z naturą

Wszelkie zasady feng shui skupiają się wokół jednego – dekoracji wnętrz w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu blokować kumulującą się w mieszkaniu dobrą energię, tym samym – z równie dużą intensywnością zbliżać nas do natury.

Pomaga w tym odpowiednie ułożenie mebli, odpowiednie kolory ścian, oświetlenie czy nawet ilość, wielkość i rozmieszczenie luster w danym pomieszczeniu.

Naczelna zasada feng shui głosi, iż aby ów energii nie blokować, istotne jest ułożenie, a więc uporządkowanie konkretnych znajdujących się w pomieszczeniu rzeczy, a także pozbycie się tego, co zbędne.

Czy to samo dotyczy przedpokoju? Również, ale w tej kwestii liczy się znacznie więcej.

Metamorfoza przedpokoju

Rozjaśnienie

Pragnąc znacząco zmienić przedpokój, podstawowym zadaniem jakie stoi przed nami jest rozjaśnienie całego pomieszczenia. Jak to zrobić?

Istotne są kolory – ciemne miejsce powinno zostać pomalowane na jasne, miłe kolory, które automatycznie je rozświetlą. To jednak nie koniec. Specjaliści twierdzą, iż najlepszym sposobem na rozjaśnienie przedpokoju, a jednocześnie wprowadzenie w nim odpowiedniej energii jest zawieszenie luster. W wystrojach wnętrz, to właśnie lustra uważane są za najlepsze rozwiązanie stosowane zarówno ku rozjaśnieniu, jak i optycznemu zwiększeniu danego miejsca.

Pamiętaj jednak!

Lustra nie mogą wisieć „gdzieś by wisieć”. Najlepiej spełnią swoje zadanie, jeśli umieścisz je naprzeciw okien innych pokojów, z których odbijać będzie tak pożądane przez nas światło słoneczne.

Zadbanie o dobrą energię

Stanowczo zabrania się wieszania luster naprzeciwko drzwi wejściowych. To właśnie dzięki nim do domu dostaje się energia życiowa określana jako Qi, dająca zastrzyk energii zarówno domownikom jak i samemu wnętrzu.

Znawcy feng shui wierzą, że jeśli lustro znajdzie się bezpośrednio naprzeciw drzwi wejściowych bardzo możliwe, że obije ono dobrą energię i wyrzuci ją z mieszkania, mogąc wpływać na nas negatywnie.

Swobodny przepływ energii

Ze względu na dbałość o odpowiednią energię w mieszkaniu, nie należy zapominać o jej przepływie. Wszelkie zbędne przedmioty blokują ten przepływ, a więc najbardziej odpowiednie byłoby posprzątanie i pozbycie się tego, co niepotrzebne.

Zastanów się więc, czy wszystkie rzeczy jakie znajdują się na szafkach lub obok nich nie mogą znaleźć się na swoim miejscu?

Posprzątaj, umieść wszystkie przedmioty i buty w szafie, a z pewnością poczujesz się inaczej. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć się przed utratą dobrej energii, specjaliści radzą powieszenie nad drzwiami jakiegoś osobistego przedmiotu – ich zdaniem to przywołuje tak potrzebne nam miłe skojarzenia.

Istne czary mary?

Choć wszystko daje wrażenie, jak gdybyśmy zmieniając w mieszkaniu złą energie w dobrą i hamując napływanie tego, co złe, mieli niemalże czarować, specjaliści uważają, że to po prostu kwestia wiedzy.

Pewne jest jedno – tego typu zmiany z całą pewnością nikomu nie zaszkodzą, a skoro tak, to dlaczego nie spróbować?

- Home Broker -

Warto przeczytać: