Jak urządzić mini biuro w naszym nowym domu?

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Pracujesz w domu, ale Twoje cztery kąty nie nadają się do stworzenia funkcjonalnego biura, które umożliwi Ci swobodne i spokojne wykonywanie swoich zadań? Chcesz urządzić biuro, potrzebujesz przestrzeni, ale nie widzisz ku temu możliwości? Nic bardziej mylnego – małe biuro będące twoją oazą możesz urządzić zawsze i wszędzie.

Funkcjonalność

Podstawą każdego biura jest zaaranżowanie go w taki sposób, aby było funkcjonalne. W małych pomieszczeniach jest to szczególnie utrudnione, bowiem miejsce zajmowane jest przez wszystko – wszystko jest przecież potrzebne. Jak więc podołać temu problemowi?

W większości domów lub mieszkań znajduje się garderoba bądź miejsce wyposażone we wnękę, jakie możesz na nią wygenerować. To właśnie idealne miejsce na Twoje osobiste biuro.

Decyzja

Zanim zabierzesz się za aranżację, musisz sprawdzić wiele kwestii i zorientować się, czy to miejsce będzie spełniać Twoje oczekiwania w każdym możliwym aspekcie.

W tym celu:

1.       Sprawdź, czy w miejscu jakie chcesz przeznaczyć na biuro znajduje się dostęp do elektryczności. Niezbędne Ci sprzęty muszą przecież być gdzieś podłączone.

2.       Dokładnie rozplanuj ułożenie wszystkich elementów Twojego biura, dopiero późnij zajmij się aranżacją pod względem estetycznym. Pamiętaj – najważniejsza jest funkcjonalność – biuro ma ułatwić, a nie utrudnić  Ci codzienna pracę.

3.       Nie musisz się zamykać – drzwi nierzadko zajmują istotną w twoim wypadku przestrzeń, dlatego możesz się ich pozbyć, zasłaniając je parawanem bądź zamienić na drzwi przesuwane.

Brak miejsca

A jeśli w mieszkaniu nie ma garderoby ani wnęki?

Nie zniechęcaj się – obecne możliwości właściwie nie mają ograniczeń, pozwalając na stworzenie przestrzeni tam, gdzie pozornie jej nie ma.

Jeśli Twoje mieszkanie nie jest wyposażone we wnękę bądź garderobę, możesz wydzielić pewną część większego pokoju tylko dla siebie, wprowadzając parawan bądź montując ruchomą ścianę.

To rozwiązanie idealne dla osób, które pragną oddzielić częśc prywatną od części służbowej.

- Home Broker -

Warto przeczytać: