Domy na sprzedaż

Tanie domy na sprzedaż

Wśród osób zainteresowanych kupnem nieruchomości fraza „tanie domy na sprzedaż” z pewnością wzbudza entuzjazm. Nieważne, czy szukają swojego miejsca na ziemi, czy myślą o inwestycji. Kupując nieruchomość zawsze warto minimalizować koszty. Minusem tanich domów jest to, że powinno się liczyć z dodatkowymi kosztami, które często ujawniają się dopiero podczas remontu lub odnowy domu.

Warto przygotować się na wydatki większe niż sama cena taniego domu. Jeśli nieruchomość nie wymaga remontu i jest praktycznie od razu gotowa do zamieszkania, dodatkowa gotówka będzie przydatna przy zmianach wprowadzanych w domu wedle własnych upodobań. Zawsze trzeba też doliczyć pieniądze potrzebne na wyposażenie, np. AGD lub drobne przedmioty codziennego użytku.

Małe domy na sprzedaż

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się małe domy na sprzedaż. Nie od dziś wiadomo, że małe domy to mniejsze koszty budowy i wyposażenia, a więc także niższe ceny sprzedaży. Ponadto małe domy jednorodzinne nie muszą być mniej wygodne i funkcjonalne od większych domów. Wszystko zależy od rozstawienia pomieszczeń przemyślanego w taki sposób, by zmieściło się ich jak najwięcej, ale by pozostały przestrzenne i funkcjonalne. Kluczem wszystkiego jest właściwy projekt. Dlatego warto wziąć pod uwagę małe domy, które mogą zadowolić osoby, którym wydaje się, że potrzebują dużej przestrzeni.

Mniejsze domy potrafią pozytywnie zaskoczyć. Ich dodatkową zaletą jest to, że poza niższą ceną kupna, później generują mniejsze koszty utrzymania. Mały dom to niewielkie zużycie prądu oraz nieduża powierzchnia do ogrzewania zimą i do klimatyzowania latem. Małe domy często mają powierzchnie podobną do mieszkań, a zapewniają większą intymność i komfort w życiu rodzinnym. Brak sąsiadów za ścianą i własne podwórko to zalety dla wielu osób. Nie bez powodu małe domy na sprzedaż coraz częściej stają się wyborem nawet najbardziej wymagających klientów.

Sprzedaż domu z kredytem hipotecznym przed upływem 5 lat

Kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym, że jest przeznaczony na kupno nieruchomości. W ten sposób dom kupiony za ten rodzaj kredytu staje się jego swoistym zabezpieczeniem. Czasami osoby zainteresowane kupnem domy za kredyt hipoteczny obawiają się tego, że nie będą mogli takiego domu sprzedać. A przecież kredyt to długie zobowiązanie. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Sprzedaż domu z kredytem nie powinna sprawiać problemu, kredytobiorca mimo wszystko jest właścicielem nieruchomości. Czasem jednak właściciele domu z hipoteką chcą go sprzedać szybciej niż się tego spodziewali. Warto więc wiedzieć, że sprzedaż domu z kredytem hipotecznym przed upływem 5 lat jest możliwa. Jedyną konsekwencją takiej decyzji będzie obowiązek opłaty podatku dochodowego w wysokości 19%. Obowiązek ten spada oczywiście na sprzedającego.

Domy na sprzedaż w okolicach Krakowa

Kraków to duże miasto dające możliwości podjęcia ciekawej i przyszłościowej pracy. Ludzie nastawieni na karierę lub rozwój osobisty, chętnie korzystają z takich okazji. Jednak nie każdy lubi mieszkać w dużym mieście, które rządzi się swoimi prawami. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy na sprzedaż w okolicach Krakowa. Kupno takiej nieruchomości to kompromis między życiem w spokojnym i cichym miejscu a dostępem do szans, jakie daje Kraków. Jeśli trochę dłuższy dojazd do pracy nie stanowi problemu, domy w okolicach Krakowa będą dobrym wyborem.

Domy na sprzedaż w górach

Domy na sprzedaż w górach to opcja idealna dla osób pragnących zupełnego spokoju i kontaktu z przyrodą. Domy w górach nie gwarantują dostępu do wszystkich możliwości dużego miasta, ale zapewniają ciszę i spokój, której tak brakuje w dzisiejszym świecie. Warto pamiętać, że dom w górach może być drugim domem, miłym dodatkiem umożliwiającym częste wyjazdy w bardziej odosobnione miejsce. W ten sposób szukanie noclegu podczas wyjazdu na urlop lub po prostu na weekend nie będą już problemem. Coraz więcej osób mieszkających w dużych miastach decyduje się na drugi dom w górach. W ten sposób zawsze mają, dokąd uciec i gdzie odpocząć.

- Home Broker -

Warto przeczytać: