Plisy okienne coraz bardziej popularne w Polsce

Przy okazji projektowania wnętrza naszego wymarzonego domu lub mieszkania, rearanżacji czy generalnego remontu nieruchomości nie zawsze zwracamy uwagę na detale wykończenia. Te decydują nie tylko o ładnym wyglądzie pomieszczeń. Ważna jest praktyczność w obsłudze. Rolety plisowane to nowoczesne rozwiązanie problemu nadmiernego nasłonecznienia pomieszczeń (domowych, jak i biurowych).

Rolety pozwalają nam zachować intymność we wnętrzu domu gdyż świetnie chronią przestrzeń przez wzrokiem sąsiadów. Stanowią świetną izolację termiczną a zimą chronią domowników przed uciekaniem ciepła. Latem uniemożliwiają nadmierne nagrzewanie pomieszczeń. Rolety plisowane to często niezwykły design. Wybierając ciekawe wzory plisy okienne sprawdzą się w różnych typach aranżacji.

Co wyróżnia plisy okienne na tle rolet tradycyjnych?

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie komfortowe funkcjonowanie w domu, mieszkaniu jak również w przestrzeniach biurowych bez rolet zamontowanych w oknach. Standardowym wyborem pozostają rzecz jasna modele klasyczne w których materiał montowany jest na rurze nawojowej. Często przy okazji aranżacji wnętrz wielu klientów decyduje się na nowe rolety plisowane. Plisy takie cechuje odmienna konstrukcja. Mechanizm opiera się bowiem na dwóch listwach, które obudowują materiał składany w harmonijkę. To zatem opcja nie tylko bardziej funkcjonalna, ale również zdaniem wielu bardziej estetyczna.

plisy 2

Harmonia stylu i niezrównana funkcjonalność

Plisy okienne to niezwykłe połączenie genialnego designu i niezrównanej funkcjonalności. Uniwersalna estetyka to możliwość montażu w pokoju gościnnym, salonie czy sypialni. Pięknie będa wyglądać też w kuchni czy pomieszczeniach biurowych. Wpisują się idealnie zarówno w przestrzenie o tradycyjnej, klasycznej aranżacji, jak i w pomieszczenia zaaranżowane w bardziej minimalistycznym stylu.

  • Zapewniają właściwy komfort termiczny zimą i latem,
  • Chronią wnętrza przed nadmiernym nasłonecznieniem czy natężeniem oświetlenia miejskiego,
  • Możemy dobrać materiały idealnie dopasowane do preferencji w kwestii nasłonecznienia czy designu konkretnego pomieszczenia.
  • Plisy okienne zapewniają również niezbędną w przestrzeni domowej prywatność, chroniąc wnętrze przez wścibskim wzrokiem sąsiadów czy zakusami potencjalnych włamywaczy.

Przede wszystkim jednak zapewniają niezwykły komfort dzięki swobodnemu poruszaniu w pionie jednokierunkowo lub dwukierunkowo. Mają także zdolności do utrzymywania właściwego komfortu termicznego w pomieszczeniach niezależnie od pory roku.

Trzy rodzaje materiałów rolet plisowanych

Do wyboru są zazwyczaj trzy rodzaje materiału, z którego wykonywane są rolety plisowane. Rolety transparentne rozjaśniają pomieszczenia i wpuszczają delikatne, rozproszone światło. Przyjemną i kojącą atmosferę zbudujemy dzięki modelom przyciemniającym. Pełną prywatność i intymność zagwarantują natomiast warianty zaciemniające.

- Home Broker -

Warto przeczytać: