Wanny z minimalistycznym designem staną się najważniejszym punktem Twojej łazienki

Minimalizm to jeden z najbardziej cenionych trendów w aranżacji wnętrz. Bardzo dobrze prezentuje się w pomieszczeniach o różnym metrażu i mimo upływu lat nie wychodzi z mody. Te pożądane cechy w projektach współczesnych łazienek są inwestycją na długi czas użytkowania. Z kolei jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki jest wanna. Dobrze dobrana wprowadza do wnętrz harmonię i ponadczasową elegancję.

Ogólna charakteryzacja minimalizmu w łazience

Aranżacje łazienek z wyjątkową kreatywnością łączą różne style, wydobywając z nich to co najlepsze. Największymi zaletami minimalizmu są z kolei proste, geometryczne kształty, funkcjonalność i przestrzeń. Dlatego wanny o minimalistycznym designie wyróżniają się prostokątnym lub owalnym kształtem. Ich korona jest prosta i harmonijna, co nadaje elegancki i ponadczasowy wygląd. W nowoczesnych łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się wanny wolnostojące lub przyścienne. Tego typu montaż podkreśla ich geometryczne formy, dzięki czemu są nie tylko miejscem, w którym zadbasz o higienę, ale ważną dekoracją wnętrza.

W minimalistycznych łazienkach duże znaczenie ma również przestrzeń. To ona zapewnia możliwość wyciszenia i relaksu. Czy wiesz, że przestronne wanny łazienkowe możesz zamontować nawet we wnętrzach o mniejszym metrażu? Jest to możliwe dzięki wannom z cienkimi ściankami. W takich modelach mimo standardowych wymiarów zyskujesz większą przestrzeń wewnątrz niecki. Dzięki temu podczas kąpieli możesz się w pełni odprężyć i rozprostować nogi. Takie wanny łazienkowe oferuje marka LAUFEN wykorzystując do ich produkcji innowacyjne materiały kompozytowe — Sentec® oraz Marbond®.

wanny kompozytowe w łazience w domu

Wanny kompozytowe, które zachwycają trwałością i komfortem użytkowania

W ofercie marki LAUFEN pojawiły się nowoczesne wanny wolnostojące i przyścienne z kolekcji LUA (Marbond®) i Sonar (Marbond® lub Sentec®). Tym, co je wyróżnia to nie tylko minimalistyczne kształty i precyzyjne wykonanie, ale również cienkie ścianki i wysoka wytrzymałość. Ponadto w kolekcji Sonar, inspirowanej ruchem fal dźwiękowych pod powierzchnią wody, znajdziesz wannę z ryflowaniem, które nadaje łazience charakteru i dynamiki. Oprócz tego wanny łazienkowe z materiałów kompozytowych Sentec® i Marbond® charakteryzują się takimi zaletami jak:

  • trwałość — wanny kompozytowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, na przykład na zarysowania, pęknięcia czy uderzenia, a także na działanie wysokich temperatur i środków czyszczących,
  • bardzo dobra termoizolacja, która na dłużej zachowuje temperaturę wody i ogranicza konieczność jej dolewania,
  • lekkość — Sentec® oraz Marbond® są lżejsze niż zwykłe materiały ceramiczne, ułatwia to transport i montaż wanien,
  • gładka powierzchnia — materiały kompozytowe opracowane przez markę LAUFEN mają gładką, jednolitą powierzchnię, dzięki której są przyjemne w dotyku i łatwe w czyszczeniu.

wanna owalna z półpanelem

Gładka powierzchnia materiałów kompozytowych Sentec® i Marbond® w połączeniu z cienkimi ściankami sprawia, że wykonane z nich wanny mają elegancki, nowoczesny wygląd. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do łazienek wykończonych w różnych stylach. Trzeba wspomnieć, że ze względu na funkcjonalność i wytrzymałość będzie to idealny wybór dla osób ceniących praktyczne i estetyczne rozwiązania. Zapoznaj się z ofertą marki LAUFEN i wybierz minimalistyczne wanny, które staną się najważniejszym punktem Twojej łazienki.

- Home Broker -

Warto przeczytać: