W poszukiwaniu hali przemysłowej – jak znaleźć odpowiednią nieruchomość?

Rozpoczynając działalność lub rozwijając swoją działalność, możesz potrzebować znacznie większej przestrzeni do produkcji lub przechowywania produktów i zapasów. W takim przypadku może się okazać, że potrzebujesz przestrzeni przemysłowej lub magazynowej.

Magazyny, budynki produkcyjne i wielofunkcyjne hale przemysłowe uważane są za nieruchomości, które kompleksowo odpowiadają na takie potrzeby. Miejsca te mogą być wykorzystywane do:

  1. produkcji
  2. przechowywania
  3. realizacji oraz dystrybucji produktów/towarów

Jak znaleźć odpowiednie hale przemysłowe​?

Oto nasze wskazówki dotyczące szukania przestrzeni przemysłowej. Przede wszystkim określ swoje komercyjne potrzeby dotyczące tej przestrzeni. Charakter Twojej firmy ostatecznie decyduje o rodzaju nieruchomości, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom biznesowym.

Hala przemysłowa mieści się w jednym z trzech różnych podzbiorów:

  • przestrzeń magazynowa
  • przestrzeń produkcyjna
  • przestrzeń mieszana (połączenie zarówno magazynu, jak i produkcji)

Każdy rodzaj przestrzeni przemysłowej służy innym celom. Magazyn służy głównie do przechowywania i dystrybucji produktów. Centrum dystrybucji to rodzaj magazynu, który jest używany do dystrybucji produktów, ale nie jest częścią procesu budowlanego lub montażowego. Korzystanie z magazynu może wymagać sprzętu do pakowania i etykietowania produktów będących w przygotowaniu do wysyłki.

Natomiast przestrzeń produkcyjna to miejsce, w którym tworzy się, buduje lub składa produkty. W zależności od potrzeb produkcyjnych tego rodzaju hale przemysłowe mogą wymagać specjalnego podziału na strefy lub specjalnych rodzajów konstrukcji, takich jak wzmocnione podłogi, spore źródła energii lub konkretna wysokość sufitu.

Przestrzeń mieszana to połączenie przestrzeni magazynowej i przestrzeni produkcyjnej, dzięki czemu można z łatwością obsługiwać wszystkie potrzeby związane z produkcją i magazynem w jednym miejscu.

Musisz więc określić, czy szukasz miejsca do produkcji produktu, przechowywania produktu, pakowania i wysyłki produktu czy kombinacji tych trzech.

Lokalizacja właściwej hali przemysłowej

Internetowe bazy danych dotyczące przemysłowych nieruchomości ułatwiają rozpoczęcie wyszukiwania takiego obiektu w zaciszu własnego domu lub biura. Po zawężeniu rodzaju nieruchomości odpowiedniej dla potrzeb firmy można korzystać z internetowych baz danych w celu porównywania nieruchomości spełniających określone kryteria.

Po rozpoczęciu wyszukiwania musisz zdecydować:

  • jaki jest Twój miesięczny budżet na wynajem
  • ile potrzebujesz miejsca
  • jakiej lokalizacji szukasz – czy chcesz być blisko klientów, partnerów, dostawców lub poszczególnych rodzajów transportu
  • jakich funkcji potrzebujesz – na przykład biura na miejscu, doki załadunkowe dla ciężarówek, wzmocnione podłogi lub konkretna wysokość sufitu

Po wyszukiwaniu w Internecie w celu zidentyfikowania swoich potrzeb i zapoznania się z rynkiem, użyj listy kryteriów, aby skontaktować się z lokalnym specjalistą od nieruchomości komercyjnych. Prowizje są zazwyczaj płacone przez właściciela lub właściciela na rynku najmu komercyjnego, więc wiedz, że ten krok nie będzie Cię dodatkowo kosztować.

- Home Broker -

Warto przeczytać: