Z jakiego drewna powstają popularne modele drewnianych łóżek?

Chyba nie ma na świecie takiej osoby, która nie byłaby w stanie docenić wysokiej jakości prawdziwego gatunkowego drewna. Warto jednak wiedzieć, że te gatunki drewna są jednak różne, a w zależności od nich łóżko drewniane może przyjąć nieco inny wygląd, inną trwałość i ogólnie rzecz biorąc inne właściwości.

Od tworzywa bardzo często zależy też ostateczna cena konkretnego wyrobu. Łatwo można przyuważyć, że ceny łóżek drewnianych potrafią wahać się od dosłownie dwustu do nawet dziesięciu tysięcy złotych. Wpływ ma na nie na pewno sposób wykonania czy też marża nakładana przez sklep bądź producenta, jednakże w największym stopniu o końcowej wartości (i zarazem) cenie łóżka decyduje jednak gatunek drewna.

Drewno bukowe

Bukowe drewno to materiał dość popularny i często wybierany w naszym kraju. Za jedną z jego bardziej podstawowych i zarazem charakterystycznych dla niego cech można uznać wysoką trwałość. Drewno jest materiałem stosunkowo trwałym, jednakże bukowa odmiana pod tym względem wprost nie ma sobie równych, co będzie mieć spore znaczenie dla tych osób, które szukają łóżka drewnianego na lata, które nie zniszczy się pod wpływem regularnego czy nawet bardziej intensywnego użytkowania. Jakość idzie tutaj w parze z wyższa wartością i zarazem wyższa cena produktu. Łóżka z drewna bukowego są niestety dość drogie. Co takiego warto więc wybrać, jeżeli nie chce się aż tyle za nie płacić?

Drewno dębowe

Korzystniejsza w odbiorze (a zwłaszcza w zakupie) alternatywa to łóżko drewniane z drewna dębowego. Nie będzie ono aż tak trwałe jak to bukowe, ale mimo tego wciąż pochwali się bardzo dobrą wytrzymałością, pozwalającą na jego wieloletnie normalne użytkowanie.

Ponadto przy regularnym stosowaniu różnych środków do konserwacji oraz wskutek zwykłej codziennej pielęgnacji materiału można doprowadzić do tego, że takie łóżko będzie w stanie przetrwać nawet dwadzieścia lat w niemalże nienaruszonym stanie. W jego przypadku dodatkową zaletą jest przystępna cena. Prawdopodobnie to ona doprowadziła do tego, że łóżka z drewna dębowego stały się w Polsce jednymi z popularniejszych łóżek drewnianych.

Drewno sosnowe

Jeżeli jednak nawet ta propozycja ze średniej półki cenowej okazuje się za droga, a mimo tego nadal nie chce się rezygnować z zakupu drewnianego łóżka, zawsze można pokusić się o wynalezienie mebla wykonanego z drewna sosnowego. Sosna jest akurat jednym z tych tańszych gatunków drewna, który jednocześnie ma kilka innych ciekawych zalet.

Może nie wyróżni się niesamowitą trwałością, ale za to zaoferuje swoim użytkownikom świetne właściwości antystatyczne, które na pewno powinny zadowolić osoby mające duże skłonności do alergii oraz te, które lubią utrzymywać idealny porządek w swoim otoczeniu.

Drewno z modrzewia

Jeżeli natomiast priorytetem staje się zakup łóżka o bardziej nietypowym wyglądzie, warto odejść na moment od tych najbardziej typowych propozycji, wymienionych powyżej, i poszukać czegoś oryginalniejszego, czyli chociażby modrzewia. Drewno modrzewiowe charakteryzuje się niezwykłym designem. Jest zupełnie inne niżeli sosna, buk czy dąb, bo przeważnie uzyskuje wyraźniejszy rysunek słojów, a przy tym występuje w mniej oczywistych wariantach kolorystycznych.

Drewniane łóżko z drewna modrzewiowego poddaje się wszelkim obróbkom mechanicznym i to bez żadnych problemów. Pozwala to nadać mu niemalże dowolną formę i kształt, a także uzyskać na jego powierzchni liczne zdobnicze elementy, które tylko podwyższą walory estetyczne mebla albo mu ich nadadzą.

Drewno egzotyczne

Jeszcze bardziej ozdobne i ciekawe w odbiorze od modrzewia będą gatunki drewna egzotycznego, z których nawet w Polsce coraz częściej wykonuje się różnego rodzaju drewniane łóżka. Przeważnie chodzi tu o meble wykonywane z hebanu bądź mahoniu. Każde takie łóżko drewniane wykonane z drewna egzotycznego może uzyskać miano wyrobu luksusowego, zdolnego do natychmiastowego podwyższenia wartości aranżacji i przemienienia jej w coś bardziej wyjątkowego i oczywiście oryginalnego.

- Home Broker -

Warto przeczytać: