Przewodnik po trendach wnętrzarskich na 2023 rok

Z roku na rok, tak jak trendy w modzie, zmieniają się również trendy wnętrzarskie. Pod koniec roku wiele osób zaczyna zastanawiać się, jakie najnowsze trendy wnętrzarskie przyniesie kolejny, zbliżający się rok. Warto śledzić nadchodzące trendy i czerpać z nich inspirację zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy w przyszłym roku remont bądź chociażby nawet odświeżenie mieszkania. Jakie trendy wnętrzarskie królować będą w 2023 roku?

Jakie wnętrza będą modne w 2023 roku?

2023 rok, jeśli chodzi o trendy, przyniesie nam przede wszystkim powrót do przeszłości, gdyż bardzo popularne i modne staną się między innymi wnętrza stylizowane na lata 60. Co więcej, w kwestii kolorystycznej, w większości wnętrz dominować będą głównie bardzo odważne i szalone, a nawet jaskrawe barwy, łączone z równie niecodziennymi kolorami.

Spokojne beże i kolory ziemi nie odejdą jednak do lamusa, gdyż będą one tak samo popularne, jak i w poprzednich latach. Co ciekawe, jeśli chodzi o meble czy dodatki do wnętrz, najmodniejsze będą te o jak najbardziej zaokrąglonych brzegach. Do łask powrócą również łuki. Poznaj kilka z przewodnich trendów wnętrzarskich na 2023 rok!

Okrągłe kształty

Tak jak już wyżej wspomniano, bardzo popularne w 2023 roku będzie dosłownie wszystko, co w jakiś sposób przypomina kulę, owal, czy po prostu ma zaokrąglone brzegi. Coraz częściej będzie można zauważać przejścia o łukowych zakończeniach, czy nawet kanapy i fotele o zaokrąglonych brzegach. Najmodniejszymi dodatkami do wnętrz zdecydowanie będą obłe wazony i rzeźby o stonowanych kolorach.

okrągłe wnętrza w domu

Co więcej, do zaokrąglonych i obłych kształtów wśród trendów dołączą nawet dość niecodzienne struktury i faktury, takie jak na przykład wybrzuszenia i wypustki.

Styl Japandi

Styl Japandi to istne połączenie japońskiego spokoju ze skandynawską funkcjonalnością. Charakteryzuje się on przede wszystkim spokojem, prostotą i harmonią. Cechy te zauważyć można zarówno w kolorystyce, jak i także w strukturach i kształtach mebli oraz dodatków – kolorami odpowiednimi dla tego stylu są przede wszystkim wszelkie kolory ziemi, głównie beże i szarości, natomiast jeśli chodzi o meble czy dodatki, królują tu zdecydowanie naturalne i możliwie najprostsze elementy. W tym stylu sprawdzają się rewelacyjnie takie materiały jak na przykład drewno, rattan, wiklina, czy także bambus.

design japandi w domu

Można powiedzieć, iż styl ten jest delikatnie minimalistyczny, jednakże dość charakterystyczne są dla niego również i elementy dekoracyjne, jak na przykład naturalne obrazy czy proste rzeźby, oczywiście w stonowanej kolorystyce.

Styl Mid-century modern

Wśród najnowszych wnętrzarskich trendów znaleźć można prawdziwy hołd dla wnętrz bardzo charakterystycznych, znanych przede wszystkim starszym pokoleniom. Mowa tu oczywiście o wnętrzach z lat 50. i 60. Do łask powoli powracają meblościanki czy też inne typowe dla starszych wnętrz meble. Oczywiście styl ten nie zakłada wykorzystywania starych, kultowych mebli w nowych wnętrzach, a jedynie stylizowanie wnętrza, jak i samych mebli na te z dawnych czasów.

wnętrza midi

Znane wszystkim bardzo dobrze meblościanki w nowoczesnym wydaniu są niezwykle eleganckie i jeszcze bardziej praktyczne, a drewniane krzesła czy ławy o ciekawych, płynnych kształtach, pozbawione krawędzi i kantów to marzenie wielu osób.

Dark Akademia

Mimo iż stonowane i ziemiste kolory wciąż pozostają w modzie, w 2023 roku będą one coraz chętniej przełamywane odważniejszymi kolorami. Styl Dark Akademia charakteryzuje się przede wszystkim ciemną kolorystyką, na przykład brązami, zieleniami, fioletami, a nawet czernią. Poza kolorystyką dla tego stylu typowe są także klasyczne dzieła sztuki, skórzane obicia foteli czy kanap, drewniane meble stylizowane na te z dawnych lat, a nawet łóżka z baldachimami. Styl ten jest wręcz uznawany za nastrojowy maksymalizm, czerpiący inspirację przede wszystkim z europejskiej gotyckiej architektury z końca XIX wieku.

Dark academia jakie wnetrza

Dark Akademia może kojarzyć nam się z bogatą biblioteką, czy po prostu wnętrzami znanymi nam przede wszystkim z angielskich filmów, czy książek, stąd też będąc w takim wnętrzu, można poczuć się niczym w Hogwarcie, albo i w mieszkaniu Sherlocka Holmesa.

Szalona kolorystyka

Poza ciemną kolorystyką wnętrz, popularne w 2023 roku będą również kolory bardziej jaskrawe i nawet odważniejsze. Instytut Pantone wybrał już kolor roku 2023 i jest to kolor Viva Magenta, który opisać można jako bardzo intensywny odcień pochodzący z rodziny czerwieni, lecz zmieszany z różem oraz fioletem.

Barwa ta jest bardzo żywa i z pewnością gościć będzie w wielu najmodniejszych wnętrzach w 2023 roku, połączona nawet z innymi żywymi i równie intensywnymi oraz odważnymi kolorami, jak na przykład pomarańcze, zielenie.

- Home Broker -

Warto przeczytać: