Jak wybrać panele podłogowe do sypialni?

Sypialnia dla każdego powinna być azylem i kojarzyć się możliwością odprężenia i relaksu. Jednak najważniejsza jest jakość naszego snu, dlatego tak ważne jest aby materiały wykorzystywanie w sypialni sprzyjały wypoczynkowi. Oczywiście nasze wybory powinny być podyktowane również naszym gustem i stylem. Oto kilka porad jak wybrać panele podłogowe do sypialni i cieszyć się pełnią komfortu.

Inspiracje z natury

W sypialni stawiajmy na jak najbardziej naturalne materiały, dzięki temu jakość naszego snu ulegnie poprawie. Właśnie dlatego świetnym wyborem jest drewniana deska podłogowa. Dzięki swoim właściwością sprawia, że chodząc bosymi stopami odczujemy przyjemne ciepło i nie będzie potrzeby uzupełniania aranżacji o dywany. Deska podłogowa w naturalnych odcieniach dębu wprowadza do sypialni niepowtarzalny klimat inspirowany naturą.

Lakierowane modele nadadzą wnętrzu szyku natomiast wybór deski impregnowanej olejem wprowadzi nieco rustykalnego stylu. Jest to świetny wybór dla alergików jednak ze względu na swoje właściwości produkt może okazać się stosunkowo drogim wyborem.

Wierna struktura drewna

Alternatywą do deski są laminowane panele podłogowe z wierną strukturą drewna. Są to wysokiej klasy panele podłogowe z klasą ścieralności najczęściej AC 5, dzięki czemu są odporne na wysokie natężenie ruchu i posłużą na wiele lat. Odwzorowanie deski jest bardzo widoczne i na pierwszy rzut oka ciężko odróżnić laminaty od drewna. W tej opcji można również znaleźć panele podłogowe wodoodporne. Najczęściej są one oznaczone znaczkiem aqua zero i w zależności od producenta zapewniają nawet 72 godziny wodoodporności. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób posiadających zwierzęta domowe, które podczas naszej nieobecności uwielbiają spędzać czas w sypialni.

W gamie kolorystycznej odnajdziemy zarówno naturalne odcienie drewna, jak i modne szarości i biele. Panele podłogowe laminowane są niezwykle proste w montażu, jeżeli jednak nie jesteśmy zwolennikami prac remontowych, w wielu salonach sprzedaży dostępny jest montaż paneli podłogowych gratis. Wykonana usługa przez profesjonalną firmę monterską na pewno zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta dodatkowo nie trzeba inwestować we własne narzędzia.

Jak położyć panele podłogowe?

Decydując się na panele podłogowe musimy wziąć pod uwagę dodatkowe niezbędne do montażu akcesoria. Przede wszystkim ważny jest podkład pod panele jaki zastosujemy w sypialni. Dobrze aby był wykonany z materiałów naturalnych, jak najbardziej oddychających z atestami antygrzybicznymi. Dzięki temu zapobiegniemy tworzeniu się grzybów i pleśni.

Jeżeli już zaopatrzyliśmy się we wszystkie potrzebne materiały zastanówmy się jak położyć panele podłogowe. Generalnie przyjęto, że panele podłogowe kładziemy w stronę okna aby uwidocznić strukturę drewna. Jednak coraz modniejsze stają się ułożenia w jodełkę, które nadają niepowtarzalny charakter wnętrzu. Trzeba jednak pamiętać, że aby stworzyć ten niepowtarzalny wzór należy zakupić odpowiednie do tego panele, ponieważ nie każde jesteśmy w stanie w ten sposób ułożyć.

- Home Broker -

Warto przeczytać: