Szafa i regał drewniane – ponadczasowa klasyka we wnętrzu

Meble takie jak szafy drewniane czy regały sosnowe to bardzo ważne meble w każdym domu. To właśnie w szafie przechowujemy nie tylko ubrania, ale często również buty, pościel czy sprzęt sportowy. Musi więc być bardzo przestronna i funkcjonalna, ale po prostu ładna. Z tego powodu od wielu lat popularne są szafki drewniane. Idealnie wpasowują się w styl niemal każdego pomieszczenia, są bardzo eleganckie.

Salon, pokój dziecięcy, czy też gabinet potrzebują miejsca na książki, które trzeba wygodnie ustawić na półkach. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest ustawny i wytrzymały regał drewniany. W przeciwieństwie do półek, które po zmontowaniu mogą niszczyć estetykę ścian, a są nie zawsze mile widziane, np. w mieszkaniu na wynajem. Solidna drewniana rama z otwartymi półkami pokaże Twoje ulubione tytuły, więc Twoje książki są zawsze pod ręką. Możemy również postawić tam często używany zestaw kawowy. Zazwyczaj zawartość półek zależy od funkcji pomieszczenia, w którym aktualnie się znajduje.

Szafa drewniana i regał drewniany

Wnętrza minimalistyczne, dają duże poczucie przestrzeni, skradły serca już kilka lat temu, ale warto pamiętać, że mieszkanie musi być również funkcjonalne. Dlatego staraj się dopasować meble tak, aby nie były przytłaczające i jednocześnie pozwalały na przechowywanie dużej ilości rzeczy. Dziś duże meblościanki należą już do przeszłości. Zamiast tego wybieramy oczywiście wolnostojące komody oraz drewniane półki, które stanowią wyjątkową ozdobę każdego wnętrza.

Szafa drewniana to wręcz idealny sposób na stworzenie dużej strefy przechowywania. Ważne jest, aby te mebel był odpowiednio wysoki, szeroki i głęboki – dzięki temu jej pojemność będzie naprawdę funkcjonalny. Szafę drewnianą czy regał możemy ustawić w dowolnym miejscu w pokoju, czy na korytarzu. Idealnie wpasowują się we wnętrze i są funkcjonalną ozdobą.

Meble sosnowe

Jeśli zastanawiasz się, czy warto skusić się na meble sosnowe, spieszymy z odpowiedzią. Meble sosnowe są jednocześnie trwałe i bardzo lekkie. Cechują się jednak mniejszą odporność na zniszczenia i zarysowania niż meble wykonane z dębu lub buku. Sosnowe szafki czy półki nie będą tak masywne i ciężkie jak ich odpowiednik w nich, więc sprawdzą się dobrze w mniejszych, ciasnych przestrzeniach.

Sosna też jest dużo tańsza, więc łatwiej będzie zamknąć budżet, kupując do mieszkania meble sosnowe. Nawet jeśli masz mały budżet, rozważ meble z litego drewna sosnowego, nie z płyty lub drewna klejonego. Są nieco droższe, ale dzięki swojej solidności gwarantują kilkuletnią trwałość. Dzięki tej inwestycji przez lata nie będziesz musiał wymieniać swoich mebli na nowe.

- Home Broker -

Warto przeczytać: