Jaki sejf jest najlepszy do mieszkania w bloku?

Sejfy pancerne są dedykowane nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla osób prywatnych, które chcą przechowywać w swoim miejscu zamieszkania istotne kosztowności czy nawet wartościowe pamiątki rodzinne. Małe sejfy domowe da się zamontować także w blokach mieszkalnych – wystarczy, że masz odpowiednio dużo miejsca na przymocowanie pancernego sejfu do podłogi lub we wnęce ściennej. Zobacz, jak wybrać idealny sejf do wykorzystania w mieszkaniu.

Sejf pancerny do mieszkania – co sprawdzić przed zakupem?

Małe domowe sejfy cieszą się coraz większą popularnością, chociażby ze względu na fakt, że są dostępne w naprawdę rozsądnych cenach. W kwocie już od kilku tysięcy złotych możesz mieć domową skrytkę pancerną, która ochroni wszystkie domowe kosztowności.

Zanim zdecydujesz się na domowy sejf pancerny, upewnij się, że ten spełnia wszystkie obowiązujące normy. Najważniejsze to polskie normy: EN 14450 oraz EN 1143-1, które dotyczą klasy bezpieczeństwa skrytek pancernych. Certyfikowane domowe sejfy znajdziesz w ofercie Hartmann Tresore na stronie: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe/sejfy-mini/lista.

Idealny mały sejf domowy to taki o następujących cechach:

  • Wykonany z wytrzymałych materiałów – korpus konstrukcji powinien być stalowy wraz z pancernymi drzwiami. Najlepiej, jeśli drzwiczki i ścianki są wielowarstwowe. To przekłada się na dużą wagę sejfu, ale także gwarancję maksymalnego bezpieczeństwa.
  • Wysoka klasa odporności na ogień i włamania – dobry sejf do bloku powinien mieć wszystkie niezbędne certyfikaty, które pozwolą na utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla przechowywanego mienia.
  • Wygodny i bezpieczny zamek – sprawdzone domowe sejfy powinny mieć zamek, który będzie niezawodny, komfortowy w użytkowaniu i przede wszystkim bezpieczny.

Pamiętaj też o tym, aby dobierać sejf domowy do swoich indywidualnych potrzeb. Ustal, jak dużą powierzchnię pancernej skrytki potrzebujesz na swoje kosztowności, a także co zamierzasz przechowywać w sejfie. W ten sposób bez problemu wybierzesz jeden z wielu certyfikowanych sejfów dostępnych w ofercie Hartmann Tresore.

Jaki rodzaj domowego sejfu będzie dobry do mieszkania w bloku?

Na rynku jest wiele rodzajów sejfów pancernych, które możesz wykorzystać w mieszkaniu w bloku. Najpopularniejsze są dwie odmiany:

  1. Sejfy antywłamaniowe – to klasyczne skrytki pancerne, które występują z certyfikatem bezpieczeństwa S1 zgodnie z normą PN-EN 14450. Klasa S1 oznacza, że sejf jest zbudowany z blachy stalowej i jest optymalny do przechowywania gotówki, biżuterii i poufnych dokumentów.
  2. Sejfy ognioodporne – to skrytki pancerne, które mogą zabezpieczyć Twoje mienie przed oddziaływaniem ognia nawet na czas 120 minut.

Zanim postawisz na konkretne małe sejfy domowe do mieszkania w bloku, upewnij się, że konkretna konstrukcja jest akredytowana przez certyfikat wydany przez instytucję działającą w Unii Europejskiej. Tylko wtedy będziesz bezpiecznie przechowywać domowe kosztowności bez ryzyka, że te zostaną zniszczone lub skradzione podczas włamania do mieszkania.

- Home Broker -

Warto przeczytać: